Filtruoti
ADAPTIL feromoninis antkaklis šunims 70cm
35,60 €
ADAPTIL feromoninis antkaklis šunims 70cm
  • ADAPTIL feromoninis antkaklis šunims 70cm

Greitas išsiuntimas
per 1-5 d.d.


    

Nemokamas grąžinimas
nemokamas keitimas

ADAPTIL feromoninis antkaklis šunims 70cm

35,60 €
Prekės kodas:
VT2228

Aprašymas
Dažnai šunys sunkiai adaptuojasi naujoje aplinkoje. Kai kuriems šunims nežymus baimės pojūtis ar menki rūpesčiai gali peraugti į fobijas ar didelį stresą.
Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas mažiems šuniukams socializacijos proceso metu (nuo 3 iki 16 amžiaus savaitės) šio periodo metu įgyta bloga patirtis ar patirties trūkumas suaugusiam šuniui gali sukelti su stresu susijusių problemų (triukšmo ir būti paliktam vienam baimė). 

Pakuotės dydis
Antkaklis 45 cm
Antkaklis 70 cm

Gamintojas: Ceva Sante Animale, Prancūzija

Bendri duomenys apie feromonus
Feromonus graikų kalboje (pherein – transportuoti, horman – stimuliuoti) apibūdina cheminiai dariniai padedantys tos pačios rūšies individams bendrauti. Išskiriami feromonai skatina gerai išreikštus individo elgesio ir psichologinės būsenos pokyčius. Šiandien nėra jokių abejonių, kad feromonai yra labai svarbūs net ir adaptuotiems gyvūnams – šunims ir katėms.
Šuo bandydamas pajausti feromonus lekuoja, silpnai puškuoja žandais, pakelia ir laižo viršutinę lūpą, raukšlėja ir laižo nosį.
Šunys ir feromonai
Mėsėdžiai, tame tarpe ir šunys, turi turbūt geriausiai išvystytas ir labai skirtingas feromonus išskiriančias liaukas. Galima sakyti, jog šuo yra pilnas feromonų, pradedant nuo nosies galiuko iki uodegos. Snukio dalies feromonai yra atsakingi pagrinde už socialinius santykius. Pėdos kompleksas (priekinės ir užpakalinės letenos, tarpupirščių sritis) atsakingas už teritorijos žymėjimą ir įspėjamųjų feromonų išskyrimą. Perianalinis kompleksas yra sudarytas iš suprakaudalinių liaukų (seksualinė kalės stimuliacija), preanalinės liaukos (socialinis gyvenimas) ir analiniai maišai (įspėjimas ir patrauklumas kalei).
ADAPTIL sudėtyje yra šunų raminamojo feromono sintetinė versija, dėl to jis gali būti naudojamas su baime susijusioms elgesio problemoms, tokioms kaip staigių ir stiprių garsų baimė (fejerverkai, griaustinis), kelionių baimė, su atskirimu susijusios problemos, naujo šeimos nario atsiradimas, kontroliuoti. Tyrimai parodė, kad raminamasis feromonų poveikis egzistuoja net ir suaugusiam šuniui.
Staigių ir stiprių garsų baimė
Vis dažniau ir dažniau šunų šeimininkai į veterinarijos gydytojus kreipiasi norėdami rasti geriausią ir efektyviausią priemonę savo „garsų bijančiam“ augintiniui.
Į įvairius staigius ir stiprius garsus (fejerverkai, griaustinis, mašinų ūžimas, stiprios vėtros kelemi garsai ir kt.) kiekvienas šuo reaguoja skirtingai. Yra tokių, kuriems tai visai nerūpi. Tačiau yra ir didelė dalis tų, kurie dūsta, intensyviai lekuoja, dreba, seilėjasi ar netgi slepiasi po lova ir tupi ten tol, kol garsas baigiasi. Dar kiti iš jų inkščia ar loja ir tuo pačiu beviltiškai ieško šeimininko. Dar kiti stengiasi kur nors pabėgti ar pasislėpti, drasko duris ar baldus. Kad ir kaip bebūtu liūdna, kai kurie jų vis dėlto sugeba pabėgti, o garsui nurimus neberanda kelio atgal. Yra pastebėta labai daug tokių „garsų bijančių“ augintinių ir tai ne vienadienė, dažniausiai nesusijusi su kokiu nors metų laikotarpiu, problema.
Kai tik šuo pajunta šeimininko nerimą, kuris siejasi su jo baime garsams. Kai savininkas myluoja ir glausto šunį tuo metu, kai jis bijo, jis priverčia augintinį galvoti, kad jo elgesys yra tinkamas tokiai situacijai, ir kad tai yra būtent tai, ko savininkas iš jo tikisi. Visa mimika ir gestai sako šuniui, kad ištikrųjų yra kažkas, ko jis turi bijoti. Be to, jei visa tai seka kažkas, kas yra labai malonaus šuniui (gauna skanėstą, leidžiama sėdėti ant sofos ar gulėti lovoje) tada situacija tampa dar blogesnė. Tuomet kaip galime tikėtis iš šuns, kad jis bus ramus ir tylus, jei savininkas už bijojimą jį dar ir apdovanoja???
Specialistai pataria, kad svarbiausia yra nukreipti šuns dėmesį, kitais žodžiais kalbant, privesti tuo metu šunį būti užsiėmusį.
Buvo atlikta nemažai tyrimų Didžiojoje Britanijoje, Amerikoje, Prancūzijoje su šunimis, kurių šeimininkai teigė, jog jų augintinis turi problemų susijusių su keistais ir stipriais garsais, ypatingai fejerverkais. Visi tyrimų dalyviai naudojo ADAPTIL  sklaidytuvą. Praėjus dviems savaitėms nuo naudojimo pradžios, 75% dalyvavusių savininkų pabrėžė, kad situacija pasikeitė, šuns baimės požymiai sumažėjo arba visai pranyko. Tačiau būtina pabrėžti, kad ADAPTIL nėra stebuklas ir vien tik jo naudojimas, ne visuomet išspręs problemą. Kartu su ADAPTIL  terapija taikant ir elgesio mokymus, galima sulaukti daug efektyvesnių rezultatų.
Su atskyrimu susijusios problemos
Su atskyrimu susijusios šunų elgesio problemos atsiranda tada, kai šuo yra arba atskiriamas nuo šeimininko, arba dėl kažkokių priežasčių negali su juo palaikyti kontakto. Dažniausiai šios problemos pasireiškia niokojimu, perdėtu lojimu ir namų griovimu, bet kai kurie gyvūnai gali labai stipriai lekuoti, vemti, seilėtis, myščioti ar net viduriuoti.
Ispanijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Šveicarijoje atlikti moksliniai tyrimai, kai šunims, turintiems su atskirimu susijusių problemų, buvo naudojimas ADAPTIL  kartu su elgesio mokymo programomis, davė teigiamų rezultatų. Kitaip sakant, buvo įrodyta, kad tai gali greitai sumažinti ar net pašalinti nepageidaujamas elgesio problemas, susijusias su atskirimu ir per dideliu šuns prisirišimu. Tyrimų metu buvo pastebėtas žymus elgesio problemų požymių: niokojimas, skalijimas ir šlapinimasis/ tuštinimasis sumažėjimas ar net išnykimas, įskaitant ir tokius nerimo požymius, kaip seilėjimasis, padidintas lekavimas, mieguistumas ir net šėrimo ar virškinimo trakto problemas. Naudojant D.A.P. buvo pastebėta ir praktinė nauda: neskaitant to, kad dingo arba sumažėjo napageidaujamas augintinio elgesys, šeimininkai buvo patenkinti ir labai patogiu jo naudojimu.
Šuniukai
Buvo atlikta daug tyrimų, kurių metu siekta nustatyti Šunų Raminamojo Feromono (ADAPTIL) efektyvumą, įvertinant aplinkos faktorius, kurie gali įtakoti šį procesą. Nustatyta, kad ADAPTIL  padeda šuniukui lengviau prisitaikyti naujoje aplinkoje aprūpindamas jį nenutrūkstamu motinišku raminamuoju feromonu.
Yra visuotiniškai priimta, kad šuniuko atsiradimas naujuose namuose yra jiems stresinė sutacija. Jaunikliams tai siejasi su atskyrimu nuo motinos, o vyresniems – su išvykimu iš jiems pažįstamos aplinkos ir patekimu į svetimą. Izoliacija veda prie atskyrimo streso, kuris pasireiškia dažnu ir stipriu lojimu bei noru ištrūkti. Tendencija protestuoti uždarytam garsiai lojant pasiekia piką kai šuniukas yra 6-9 savaičių amžiaus. Deja šis laikotarpis sutampa su populiariu amžiumi kai šuniukai yra atiduodami į naują šeimą.
Tyrimai parodė, kad ADAPTIL  yra naudingas padedant šuniukui įsikurti naujuose namuose sumažinant neramių naktų dažnumą ir palaikant šuniuko emocinį stabilumą.
Jei šuniukas keliauja į namus, kur nėra kitų šunų, ADAPTIL yra gera išeitis sumažinti tikėtiną ilgalaikį triukšmavimą naktį, ypač jei tai yra medžioklinis šuo.    Kelionių baimė
Savininkai dažnai kreipiasi į veterinarijos gydytojus prašydami padėti išspręsti augintinio elgesio problemas susijusias su kelionėmis, tokias kaip lojimas, staugimas, blaškymasis iš vienos pusės į kitą, drebėjimas, vėmimas, seilėjimasis ir šlapinimasis. Šunys rodo šiuos požymius tada, kai pasireiškia „supimo liga“ arba kai jie bijo su kelione susijusių potyrių.
Elgesio pamokos, skirtos pašalinti šiai problemai, susideda iš „automobilio mokymo“ strategijos ir taikomos arba ne medikamentų terapijos. „Automobilio mokymo“ pagrindas yra gyvūno nuraminimas. Pradžioje šuo yra mokomas lipti į stovintį automobilį. Kai jis tampa visiškai ramus tokioje situacijoje, pasiekiamas antrasis etapas, kurio metu šuo yra raginamas lipti į automobilį su įjungtu varikliu. Toliau šuo pratinamas prie labai trumpų kelionių (keli šimtai metrų) palaipsniui jas ilginant, kol tampa visiškai ramus ilgose kelionėse. „Automobilio mokymas“ yra sunkus ir ilgas elgesio keitimo procesas reikalaujantis labai didelės savininko motyvacijos ir kantrybės.
Neuroleptikai gali sumažinti nepageidaujamą elgesį, bet jie turi ir keletą trūkumų. Pirmiausia, yra pakankamai sunku nustatyti tikslią jų dozę, nes kiekvieno gyvūno jautrumas medikamentams yra individualus. Antra, sedacinis poveikis dažniausiai šeimininkams yra nepriimtinas ir gali trukdyti elgesio keitimo programai. Šunų raminamųjų feromonų (ADAPTIL) naudojimas gali būti labiau priimtinas, nes netaip kaip kiti preparatai, nėra jokių problemų jį naudojant, o taip pat ir jokių sedacinių efektų.
Tyrimų metu buvo gauti teigiami efektai naudojant DAP nepageidaujamom „supimo ligos“ problemai spręsti. Tai leidžia teigti, kad ADAPTIL  naudojimas kelionės metu gali būti labai naudingas savininkui, o taip pat paskatinti juos imtis elgesio pamokų.
Veterinarijos klinikoje
Šuns baimė ir stresas lankantis veterinarijos klinikoje ir su tuo susijusios problemos yra gerai žinomos elgesio problemos. Didžiojoje britanijoje atlikti šunų, besilankančių veterinarijos klinikoje, elgesio tyrimai parodė, kad 60% šunų buvo neramūs, 18% rodė baimę stengdamiesi kam nors įkasti, 5% buvo gynybinėje pozicijoje ir tik 17% jų buvo draugiški ir visiškai ramūs. Veterinarijos klinika gyvūnams dažniausiai yra nauja aplinka arba vieta, susijusi su nesmagiais ankstesniais išgyvenimais, kurie kartu su pažabojimu apžiūros metu ar negalėjimu pabėgti nuo jiems nemalonios situacijos, gali iššaukti specifinius agresijos požymius.
Ankščiau minėto tyrimo metu  nustatyta, kad Šunų raminamieji feromonai (DAP) padeda kontroliuoti ir sumažinti baimės požymius susijusius su kelione į veterinarijos kliniką bei apžiūra joje.

VT2228
71 Prekės

Specifinė nuoroda

Atsiliepimų nėra!
Čia gali būti jūsų atsiliepimas
Ačiū
Atsiliepimas sėkmingai pateiktas.
Vardas
El. paštas
Atsiliepimas
  • Pasirinkite norimą prekęSuformuojamas prekių krepšelis.
  • Pradėkite registracijąSuveskite savo asmeninius duomenis.
  • Pristatymas ir mokėjimasPasirinkite mokėjimo bei pristatymo būdą.
  • Laukite atvykstant prekių.Prekės yra išsiunčiamos per 1-5 d.d.